Zachęcamy do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i przedszkolaków. 

Dla naszych widzów przygotowaliśmy ćwiczenia i zabawy nawiązujące tematem do spektakli. Zachęcą Was do poruszenia wyobraźni, jak również zainspirują do rozmowy po lub przed obejrzeniem spektaklu teatru Atofri. Znajdziecie tu ćwiczenia grafomotoryczne, zabawy ruchowe, ścieżki dźwiękowe utworów muzycznych oraz czytane przez aktorów wiersze wykorzystywane w naszych spektaklach. Do niektórych zabaw nagraliśmy film pokazowy, tak aby dzieci po jego obejrzeniu mogły same wykonać ćwiczenie.  Zabawy, nagrania i ćwiczenia do pobrania poniżej.

Dobrej zabawy!
Teatr Atofri

Lulajka

Lulajka

Spektakl oparty na staropolskich kołysankach. Poszczególne sceny, niczym ze snu, ilustrują zabawy dziecięce, spotkane zwierzęta, różne sposoby usypiania. Aktorki śpiewają każdą kołysankę i grają na żywo na akordeonie. Spektakl wypełniony muzyką z prostą abstrakcyjna scenografią pobudzającą dziecięcą wyobraźnie.

Mocne strony: muzyka na żywo, zapoznanie się z kołysankami staropolskimi

Tematy: Tradycja, Sen

Odtwórz muzykę

Kołysanka "Na badylu" z płyty "Lulajki - Teatr Atofri i Hałas Hałas"

Pan Satie

Pan Satie

Spokojna, melodyjna muzyka Erica Satie zabiera widzów w świat skonstruowany w całości z białego papieru. Papier staje się nie tylko materią budującą scenografię czy poszczególne rekwizyty, ale też instrumentem i partnerem do gry. Opowieści snute są bez słów poprzez ruch i muzykę. Pobudzają dziecięcą wyobraźnię pozostawiając przestrzeń do samodzielnej interpretacji.

Mocne strony: muzyka fortepianowa E.Satie, muzyka fortepianowa na żywo, papierowa scenografia

Tematy: zabawy z papierem, origami, instrument – pianino

Film do zadania nr 2

Odtwórz muzykę

E.Satie ,,Le bain de mer'' Erik Satie z cyklu Sports et Divertissements