Teatr Atofri ma 15 lat!

with Brak komentarzy

Teatr Atofri jest jednym z pierwszych teatrów, które powstały w Polsce dla najmłodszych widzów. Na swoim koncie ma kilkanaście premierowych spektakli, które prezentował na całym świecie. W tym roku poznański teatr obchodzi 15 lat swojego istnienia. 

Pierwszy spektakl Teatru Atofri Tańczące Wiolonczele powstał w 2008 roku. Przez wiele lat poznańska publiczność jako pierwsza mogła zobaczyć ich przedstawienia w pionierskim nurcie teatru dla najnajmłodszych dzieci. Spektakle prezentowane były w Centrum Kultury Zamek, na Scenie Wspólnej, w poznańskich muzeach i innych miejscach, nieoczywistych dla przedstawień teatralnych.

Teatr Atofri zrealizował w sumie kilkanaście premierowych tytułów, a także otwierał sceny najnajowe w teatrach instytucjonalnych w Polsce, tak jak Teatr Animacji w Poznaniu, czy Teatr Fredry w Gnieźnie. Przez blisko piętnaście lat działał pod opiekuńczym szyldem Poznańskiej Fundacji Artystycznej. Swoje spektakle pokazywał na całym świecie, m.in. w Japonii, Rumunii, Turcji, Anglii, Finlandii, Luksemburgu, Belgii, na Litwie, Słowacji, w Egipcie, Austrii, Niemczech, Chinach, Francji oraz Stanach Zjednoczonych.

Dziś jako Stowarzyszenie Artystyczne Atofri, zaprasza na dwudniowe obchody 15-lecia swojego istnienia. Jubileusz odbędzie się 22 i 23 kwietnia na poznańskiej Scenie Wspólnej. Pierwszego dnia pod hasłem Oko na teatr organizowane jest seminarium dla nauczycieli/ nauczycielek przedszkoli i studentek/studentów pedagogiki. Drugiego dnia rano zaplanowano uwielbiany przez widzów w Polsce i za granicą spektakl Pan Satie (wyróżniony nagrodą Grand Prix na Festiwalu Korczak 2011 w Warszawie), a popołudniu premiera nowego koncertu staropolskich kołysanek Uśnijże mi, uśnij.

 

22 kwietnia

g. 9.30-16:00 - Seminarium Oko na Teatr - Seminarium dla nauczycielek/ nauczycieli oraz studentek/ studentów pedagogiki

23 kwietnia

g. 11:00 - Pan Satie

g. 16.00 - Uśnijże mi, uśnij - premiera

Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1, Poznań

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia!